Що робити, якщо у вас ледачий дитина? Допоможуть наші поради, якщо ваша дитина лінується!

Взагалі, перше, що потрібно зробити, поставши перед фактом чужий ліні, - це розслабитися і не сильно тиснути на педалі. Інакше відносини зіпсуєш, а віз залишиться там же, де стояв.

Краще знайти компроміс між своїм дорослим "треба" і його дитячим "хочу": не існувало на світі дитини, яка б полінувався робити те, що йому "хочеться" і "подобатися". Лінь встає на захист своїх інтересів, тільки якщо є небезпека витратити дорогоцінний час життя на нелюбиме заняття. "Не люблю фізику (астрономію, географію)!!!" - означає, що ці предмети лінь робити. "Ненавиджу витирати пил" - означає, що краще нехай вона обсыплется самостійно, коли прийде її час. Там, де немає інтересу, завжди панує лінь!

Постає класичне запитання: "Що робити?" На який проситься тільки креативний відповідь: "Включати движок авантюризму моделі "Тому Соейер"". І навчити свого "зайчика-котика" запалювати зірки під час фарбування паркану і викликати "завидки" у оточуючих своєю розкішною діркою на місці випавшого молочного зуба. В іншому випадку, Ваші повчання здадуться нудними навіть Вам самим, а життєвий шлях Вашої дитини може піти в протилежну сторону від місця, де тріумфує "багатство і здоров'я".

Дитина ігнорує миття посуду? А Ви запропонуйте угоду: помити посуд разом, але на швидкість. Переможцем вважається той, хто помив більше, і за це він може, наприклад, обприскати програв водою або змусити бідолаху прокричати: "Я шпанский мозгляк, Навуходоносорова воша, викрита в кровопийстве"...Та що завгодно, головне, щоб було весело. (Напевно, зайве згадувати, що Ви повинні (як боксер) "лягти на рингу" і не прагнути до перемоги в цьому змаганні). І запам'ятайте: на відміну від Вас, лінь не володіє уявою. Синдром підміни її паралізує: лінь насолоджується грою, а справа ставати всього лише фішкою, без якого гра неможлива.

Неробство не виносить винахідливості, хоча, з іншого боку, саме винахідливо в частині всяких хитрих прийомів. Тому будь пращура доведеться постійно вдосконалюватися в цій сутичці. Інакше доведеться наступити на горло пісні власної ліні і робити все самому (включаючи і фізику).

Як відомо, золоте правило нероби - "Не роби сьогодні те, що можна зробити завтра. І не роби завтра того, що можна взагалі не робити". Навіщо ранкове напругу з прибиранням ліжка, якщо ввечері доведеться її розбирати? Теж правда. Тому візьміть і сфотографуйте спочатку прибрану, а потім - неприбрану ліжко (для художності можна покласти пару-трійку надкушених бутербродів і огризок яблука на ковдру), обраміть два цих фотошедевру в красиву рамку і, з підписом "краса врятує світ", повісьте над предметом Ваших щоденних страждань. Лінь, звичайно, сліпа, але не настільки, щоб не здригнутися від очевидної гидоти.

Ваша дитина розкидає свої речі де попало? І Вас це дратує? Не проблема - викидайте все, що лежить не на місці (ну ладно, можна надовго їх заховати, якщо "жаба душить"). Два-три місяці - і можна святкувати перемогу! Для цього випадку можна обрати і тактику Л.М. Толстого, базовану на "непротивлення злу насильством", наприклад: насипте на кожну не покладену на місце річ (або навколо неї) цукерок, прикрасьте її бантиком, запаліть навколо неї свічки, розсипте конфетті й серпантин, блискітки, так що хочете. І спробуйте відсвяткувати новий рік в честь кожного розкладеного на роялі носка. Ліні приємно, і Вам весело. Правда, після пари таких уявлень речі якось самі собою потрапляють на місце.

У боротьбі за порядок в домі не забувайте головне правило: "Чисто не там, де метуть, а там, де не смітять!" Якщо дитина з дитинства буде привчений класти речі на місце, звідки взяв, то проблем з порядком у вас не буде.

У боротьбі з чужою лінню головне - дотримуватися правила партизанської війни: скритність, несподіванка, спокій і почуття гумору.

Кiлькiсть переглядiв: 320

Коментарi