Розлучення і дитина / Як зробити розлучення найменш болючим для дитини?

Развод ребенокПерше. Доведеться зробити над собою зусилля і навчитися нормально розмовляти з колишнім чоловіком. На стадії, коли скандалів і криків не вдається уникнути, дитину варто на час відправити до бабусі. Він зможе повернутися, коли відкриті військові дії залишаться позаду і батьки знайдуть у собі сили укласти перемир'я і розлучитися цивілізовано.

Друга. Завжди варто берегти почуття дитини, але важливо дати достатню інформацію, тому що діти схильні відчувати себе відповідальними за всі трагедії, що відбуваються в сім'ї. З їх точки зору, причина розлучення з-за їх поганої поведінки.

Третє. Заради дитини доведеться зберегти стосунки з колишнім чоловіком! Поважні причини, здатні перешкодити регулярного спілкування дитини з обома батьками: один з батьків погано впливає на дитину або налаштовує його проти іншого. Якщо заради щастя і нормального розвитку психіки дитини обоє батьків зуміють вести себе чесно, перешкоди будуть усунені.

Четверте. Пояснюючи причини розлучення, ні в якому разі не можна звинувачувати іншу сторону. Дитині важлива віра в обох батьків. Коли один з дорослих намагається у всьому звинувачувати іншого, світ дитини руйнується вдруге. У дитячій системі цінностей татові чи мамі потрібно зробити щось зовсім страшне - тільки тоді він зможе повірити, що вони погані. Навіть якщо тимчасово чи вдасться налаштувати дитину проти другого з батьків, невідомо, як все це обернеться в майбутньому. У перехідному віці, коли життя так дивно і необоротно змінюється, перетворюючись з дитячої в доросле, звичні погляди теж змінюються і, нерідко, на геть протилежні. І може статися, що другий, коли-то знехтуваний батько, затаврований як зрадник, виявиться кращим другом підлітка. А живе з підлітком батько ризикує перетворитися на ворога.

Дитина повинна знати:

Де і з ким з батьків стане жити, хто з родичів буде частіше інших гостювати у вашому будинку, як часто тато (або мама) будуть їх бачити. Дітям будь-якого віку важливо знати, що тато і мама продовжують їх любити і завжди піклуватися про них.


Кiлькiсть переглядiв: 271

Коментарi